Żadna dłuższa wycieczka nie mogłaby się odbyć bez zapewnienia odpowiedniego środka transportu. Stwierdzenie to jest rzecz jasna oczywiste, w odróżnieniu od pytania, które konkretne rozwiązanie w tym zakresie wybrać. Korzystanie z busa, pociągu, samolotu czy autokaru zawsze ma swoje mocne i słabe strony. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej wybieraną opcją wydaje się właśnie ta ostatnia. Skąd się bierze popularność autokarów? Przekonajmy się!

Jakie są zalety wynajmu autokaru?

Dyskusję na temat zalet i wad wynajęcia autobusu rozpocząć trzeba oczywiście od pewnych założeń. W tym przypadku koncentrujemy się na tzw. wycieczce objazdowej, czyli takiej, w trakcie której odwiedza się kilka lub nawet kilkanaście lokalizacji. Jest to bardzo ważne, gdyż część wspomnianych plusów i minusów traci na znaczeniu w przypadku np. wyjazdu do jednej miejscowości. Przyjmując jednak taki punkt wyjścia, można stwierdzić, że największymi zaletami wynajmu autokaru są:

  • niezależność – bez wątpienia głównym plusem wspomnianego środka lokomocji jest możliwość prawie dowolnego planowania trasy wyjazdu. Autokar pozwala bowiem na dojechanie praktycznie wszędzie bez większych problemów;
  • elastyczność – drugą ważną zaletą wynajmu jest ciągłe „przebywanie” pojazdu i kierowców wraz z wycieczką. Sprawia to, że zarówno w przypadku opóźnień, jak i „przyspieszenia” planu podróży nie trzeba czekać w oczekiwaniu na transport;
  • wygoda – wysokiej klasy autokary rejsowe w niczym nie przypominają już swych odpowiedników z dawnych lat. Dziś pojazdy tego typu są bardzo wygodne i komfortowe, co zdecydowanie zmniejsza efekt zmęczenia podróżą;
  • bezpieczeństwo – wynajem autokaru od dobrej firmy daje też spore poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesny pojazd i doświadczeni kierowcy są bowiem kluczowi dla spokojnej podróży. Przedsiębiorstwo transportowe odpowiada też za rozwiązywanie ewentualnych problemów z pojazdem.
Wynajęcie autokaru

Wynajęcie autokaru – jakie ma wady?

Jak więc widać, opcja wynajmu autokaru na wycieczkę objazdową ma wiele zalet. Nie znaczy to jednak, że ten środek transportu jest całkowicie bez wad – choć przyznać trzeba, że nie jest ich szczególnie wiele. Jednym z problemów jest stała cena najmu za cały pojazd, co sprawia, że z punktu widzenia kosztów im więcej osób tym autokarem pojedzie, tym bardziej korzystnie na tym wyjdziemy. Nawet kilka czy kilkanaście osób mniej oznacza bowiem spory wzrost ceny jednostkowej. Z kolei choćby jedna osoba więcej stwarza konieczność szukania innego pojazdu. Inną wadą autokarów jest też ograniczona prędkość, która wymaga długiej jazdy w przypadku odległych miejsc. Trzeba jednak pamiętać, że szybsze opcje, takie jak samoloty czy pociągi znacznie ograniczają swobodę podróży.

Transport autokarowy – z kogo usług skorzystać?

Mówiąc o plusach i minusach wynajmu autobusu, warto też podkreślić, że spore znaczenie odgrywa też sama firma przewozowa. Korzystanie z usług autokarowych nieznanych czy podejrzanie tanich podmiotów, może się skończyć sporymi problemami w trasie. Dlatego też dobrze jest mieć kontakt do sprawdzonych firm, takich jak Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe z Warszawy. Pozwoli to na skorzystanie z wszystkich zalet tego rodzaju transportu – co z kolei sprawi, że każda podróż będzie komfortowa i bezpieczna!