Jednym z najważniejszych zagadnień związanych z organizacją wyjazdu, jest wybranie odpowiedniego środka komunikacji. Obecnie skorzystać można z jednej z trzech możliwości – podróży autokarem, pociągiem lub samolotem. Które z tych rozwiązań wybrać? Podpowiadamy!

Na co zwracać uwagę podczas wyboru środka przewozowego na wyjazd firmowy?

Zastanawiając się nad wyborem którejś z opcji przewozu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na specyfikę danej podróży. To ona bowiem powinna być decydująca. Niestety jednak wiele firm w dalszym ciągu stara się organizować wyjazdy zgodnie z polityką "byle taniej". Skutkiem tego są z kolei problemy z odpowiednio szybkim dotarciem na wskazane miejsce oraz zupełnie niepotrzebne dodatkowe zmęczenie i frustracja podróżujących. Te czynniki wcale nierzadko wpływają na realne efekty działalności danego przedsiębiorstwa. Każdy się w końcu zgodzi, że przedstawiciel firmy w przepoconej koszuli i pomiętym garniturze po absurdalnie długiej podróży pociągiem bez klimatyzacji już na wstępie zrobi fatalne wrażenie na potencjalnych kontrahentach.

Jakie transport wybrać

Przewóz autokarowy, kolejowy czy lotniczy – jakie są ich wady i zalety?

Jak już wspomnieliśmy, w dzisiejszych czasach skorzystać można z zasadniczo trzech rodzajów transportu. Jakie są ich plusy i minusy?

  • Kolej – szczególnie w Polsce oferuje średnią prędkość poruszania i z reguły kiepski komfort podróży. W zamian za to cena wyjazdu jest dość niska. Z kolei dostępność szybkich i wygodnych pociągów jest u nas niewielka, a ich koszt wysoki. Co więcej, pociągi oferują sprawny transport tylko w zasięgu istniejących linii, w związku z czym często trzeba zadbać o dodatkowy dojazd od dworca do miejsca docelowego.
  • Autokar – umiarkowanie szybkie rozwiązanie, szczególnie w rejonach istnienia dróg ekspresowych i autostrad – których na szczęście jest coraz więcej. Dodatkowo wynajem autobusu w przypadku grup 20-60 osobowych jest zdecydowanie najtańszy, nie ma też problemu z bezpośrednim dotarciem w dowolne miejsce.
  • Samolot – zdecydowanie najszybszy, dość komfortowy i jednocześnie najdroższy środek przemieszczania się. Dlatego też najlepiej sprawuje się on w przypadku bardzo długich podróży pojedynczych osób, gdyż wtedy prędkość daje faktycznie zauważalne korzyści. Minusem jest tu oczywiście konieczność zapewnienia dodatkowego transportu z lotniska do celu podróży.

Dobre firmy przewozowe w Warszawie – na które się zdecydować?

Podsumowując zalety i wady różnych rozwiązań, stwierdzić można, że w przypadku podróży pojedynczych osób między dużymi ośrodkami najlepszym rozwiązaniem będzie samolot lub pociąg. Jednak jeśli musimy zorganizować transport dla kilkudziesięciu osób na terenie kraju lub do niezbyt odległych destynacji w Europie, to praktycznie zawsze najlepszy okaże się autobus. W tym miejscu warto też podkreślić, że komfort podróży w znacznym stopniu zależeć będzie od wyboru właściwej firmy oferującej usługi autokarowe. Profesjonalne przedsiębiorstwa, takie jak Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe, dysponują bowiem bardzo nowoczesną i wygodną flotą pojazdów, której wykorzystanie na pewno zmniejszy zmęczenie podróżą. Zapraszamy do kontaktu!