Wyjazdy na konferencje, szkolenia czy inne eventy są codziennością w bardzo wielu firmach i instytucjach. Oczywiście w sytuacji, gdy na wydarzenie takie udaje się kilku pracowników, nie ma większego problemu. Pojawia się on jednak gdy delegować trzeba kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Jaki środek transportu wybrać w takiej sytuacji?

Autokarem, pociągiem czy samolotem na konferencje - co wybrać?

Organizacja podróży na konferencję większej grupy osób zawsze jest wyzwaniem. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego środka lokomocji. Możliwości jest tu kilka, a najpopularniejsze to:

  • samochód osobowy do 3,5 tony - który zapewnia sprawne i stosunkowo szybkie dotarcie do miejsca docelowego w przypadku tras krajowych. Niestety jednak sprawdzają się one tylko w przypadku mniejszych grup.
  • autokar - pojedynczy pojazd tego typu zapewnia miejsce nawet dla ponad 70 osób i oferuje podobny komfort i niewiele mniejszą szybkość niż osobówka.
  • pociąg - zmieszczą się do niego nawet bardzo duże grupy pracowników. Składy wyższych klas zapewniają też dobrą prędkość przemieszczania, jednak ich problemem jest uzależnienie od rozkładu jazdy i sieci kolejowej.
  • samolot - najszybsza z przedstawionych opcji. Jednak i w tym przypadku organizator w dużym stopniu ograniczony jest liczbą połączeń, lokalizacją lotnisk oraz budżetem.

Który z wymienionych środków transportu zbiorowego jest najlepszy? Oczywiście, jeśli przygotowujemy wyjazd na konferencję w Londynie czy Nowym Jorku, to w zasadzie jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie samolot. W przypadku podróży krajowych czy do państw ościennych lepiej sprawdzą się jednak autokary lub pociągi. Te pierwsze pozwalają jednak na bezpośredni dojazd do miejsca docelowego w dowolnej chwili - co często ułatwia organizację i pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu

Sprawny transport osób na konferencje lub inne wydarzenie

Wynajem autokaru przez firmę - na co zwracać uwagę?

Z całą pewnością transport autokarowy to bardzo dobre, a w wielu przypadkach wręcz idealne rozwiązanie. Aby jednak być w pełni zadowolonym z tej opcji, koniecznie trzeba pamiętać o kilku kwestiach:

  • Dopasowanie liczby osób - niestety ale żaden pojazd nie jest z gumy i nawet jeden pasażer więcej może być problemem. Z kolei wożenie "powietrza" automatycznie obniża opłacalności wynajmu.
  • Wybranie komfortowego autokaru - niezależnie od tego, czy celem wyjazdu jest konferencja, szkolenie czy integracja, powinien być on wygodny i wyposażony w klimatyzację czy toaletę.
  • Pamiętanie o bezpieczeństwie - wpływ na nie ma stan techniczny autobusu, doświadczenie kierowcy oraz zadbanie o niezbędne dokumenty i ubezpieczenia.

Czy wynajęcia autokaru w Warszawie jest proste?

A czy łatwo o usługi autokarowe w stolicy? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. O ile bowiem firm oferujących autobusy na wynajem jest całkiem sporo, to niestety nie wszystkie z nich są godne zaufania. Dlatego też warto współpracować z profesjonalistami, którzy zapewnią szybki, bezpieczny i bezproblemowy transport. Jedną z firm tego typu w Warszawie jest Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe. Korzystając z naszej pomocy, możesz mieć pewność, że wyjazd na szkolenie czy konferencję będzie udany!