Wybierasz się w podróż autokarem i potrzebujesz wiedzieć, czy możesz zabrać ze sobą swojego pupila? Nie masz pewności, od czego to zależy i czy musisz ponieść z tego tytułu dodatkowe koszty? A co, jeśli jest to pies przewodnik? Wolisz zawczasu wiedzieć, gdzie szukać informacji na ten temat i do kogo najlepiej się zwrócić?

W takim razie zapraszamy do lektury. Jako duża firma zajmująca się przewozami i wynajmem autokarów w Warszawie, z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Chcesz przewieźć zwierzę autokarem?

Wiele osób nie wyobraża sobie podróży bez ukochanego pupila. Warto jednak pamiętać, że nasi ulubieńcy mogą wzbudzać w pozostałych pasażerach zupełnie inne odczucia niż zachwyt czy sympatia. Jako specjaliści od wynajmu autokarów wiemy z doświadczenia, jak dużo osób może być uczulonych na sierść lub z różnych powodów nie lubić towarzystwa zwierząt. Możliwe, że Twój pies lub kot ma łagodną naturę, ale inni podróżni nie mają o tym pojęcia – mogą więc obawiać się spędzenia z nim wielu godzin w pojeździe.

Organizując przewozy autokarowe, trzeba mieć przede wszystkim na względzie wygodę oraz bezpieczeństwo podróżnych, ponieważ z racji opłaty za przejazd, nie mogą oni być narażeni na podróż w niekomfortowych warunkach. Nie zapominaj też, że przemieszczanie się z większą grupą ludzi może być stresem dla niejednego czworonoga. Gdy zacznie się denerwować i hałasować, przysporzy swojemu właścicielowi dodatkowych trosk. Czy to oznacza więc, że nie można zabrać go ze sobą do autokaru?

Niekoniecznie. Pamiętaj jednak, że decyzja nie należy wyłącznie do Ciebie. Firmy zajmujące się przewozami autokarowymi mają rozmaite zasady dotyczące możliwości transportowania zwierząt. Zwykle na liniach krajowych jest to dopuszczalne, lecz na międzynarodowych najczęściej nie. Od tej reguły bywają też wyjątki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie jest stanowisko danego przedsiębiorstwa w tej kwestii, sprawdź regulamin lub skontaktuj się z przewoźnikiem.

Jakie wymagania stawiają firmy wynajmujące autokary?

Jeśli zamierzasz podróżować ze swoim ulubieńcem, a firma zapewniająca autokar dopuszcza taką możliwość, musisz spełnić określone warunki. Wynikają one z konieczności zagwarantowania bezpieczeństwa zarówno pasażerom, jak i Twojemu pupilowi.

Podczas przewozów krajowych zwierzę powinno posiadać:

  • akcesoria umożliwiające sprawowanie nad nim kontroli (smycz i obroża lub szelki),
  • kaganiec,
  • transporter lub klatkę (dotyczy mniejszych zwierząt – takich jak koty czy gryzonie).

Jeżeli zamierzasz podróżować ze swoim ulubieńcem za granicę, to poza spełnieniem powyższych wymagań musisz też zadbać o to, by posiadał on dokumenty pozwalające na wjazd do kraju, który jest celem podróży. 

Oczywiście, to tylko ogólne założenia. Pamiętaj, że przed podjęciem decyzji o podróży powinieneś sprawdzić regulamin na stronie firmy zajmującej się przewozami autokarowymi. Fakt, że w przeszłości korzystałeś z jej usług, nie zwalnia Cię z tego obowiązku – w międzyczasie przepisy mogły się przecież zmienić.

Podróż autokarem ze zwierzęciem

Podróż autokarem z pupilem – czy kosztuje więcej?

Pamiętaj, że firma, która zezwala na transport zwierząt, ma prawo naliczyć z tego tytułu dodatkowe opłaty. Mogą one zależeć od wielkości Twojego pupila lub transportera, długości trasy etc. Przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmem autokarów zwykle same ustalają wysokość kwoty, jaką należy uiścić. Szczegóły znajdziesz w regulaminie bądź na stronie internetowej przewoźnika. Pamiętaj też, że musisz zadbać o to, by obecność Twojego zwierzaka w autokarze nie zakłócała podróży innym pasażerom.

Szczególne przypadki

Odrębną kategorię stanowią psy asystujące oraz pełniące funkcję przewodników. Zwykle są one traktowane przez firmy przewozowe w szczególny sposób. Jeśli zamierzasz podróżować z takim zwierzęciem, musi ono posiadać certyfikat potwierdzający jego status.

Pamiętaj też, że pomimo szczególnych zadań, jakie wykonuje Twój pupil, nadal zobowiązany jesteś spełnić wymagania przewoźnika oraz kraju, do którego się udajesz. Jeśli chcesz poznać szczegóły, sprawdź regulamin na stronie internetowej lub skontaktuj się z naszą firmą

Szukasz autokaru do wynajęcia? Skontaktuj się z nami!

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z pupilem, czy bez niego, ważne jest, aby ten czas minął spokojnie i bezproblemowo. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem zapewniamy naszym klientom wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży. Zajmujemy się przewozami oraz wynajmem autokarów w Warszawie i innych miastach. Jeśli chcesz poznać naszą flotę, zakres usług oraz szczegóły oferty, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.