Jeśli organizujesz wyjazd większej grupy osób, to z całą pewnością rozglądasz się za odpowiednim autokarem. W zasadzie znalezienie go nie powinno być to trudne, gdyż firm oferujących usługi transportowe jest całkiem sporo. Czy jednak wszystkie one oferują wysoką jakość? Niestety nie! Dlatego też w tym tekście pokazujemy, na jakie zagadnienia szczególnie zwrócić uwagę!

Kiedy wynajem autokaru to dobre rozwiązanie?

Nim jednak przejdziemy do omówienia konkretnych cech "idealnego" autokaru, warto się zastanowić, kiedy ten środek transportu wybrać. W ostatnim czasie coraz liczniejsze są bowiem głosy, że inne rozwiązania są szybsze lub bardziej komfortowe. I oczywiście jest w tym nieco racji, choć patrząc globalnie, podróż autobusem ma wciąż bardzo wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą:

 • Spora pojemność i elastyczność – obecnie wybierać można spośród pojazdów o różnej pojemności, co pozwala uniknąć problemu wolnych miejsc.

 • Możliwość bezpośredniego dojazdu – co sprawia, że wybierając autokar, nie tworzy się konieczności organizacji dodatkowego transportu z lotniska/dworca do miejsca docelowego.

 • Większa niezależność – podróże pociągami czy samolotami są bardziej uzależnione od czynników zewnętrznych – godzin odlotów/odjazdów czy problemów technicznych. Do tego wynajęty bus zawsze można skierować "po drodze" w inne miejsce.

 • Cena – która przy większej grupie osób ciągle jest bezkonkurencyjna.

Wynajem autokaru i zasady

4 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed wynajęciem autokaru

Co jednak bardzo ważne, znaczna część zalet autokarów wynika bezpośrednio z wyboru odpowiedniej firmy transportowej. Dlatego też przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na cztery kwestie:

   Stan techniczny – warto pamiętać, że okres starzenia się w przypadku autokarów jest nieco dłuższy, niż w przypadku samochodów osobowych. Jeśli jednak dane przedsiębiorstwo oferuje pojazd 20 czy 30-letni, to prawdopodobieństwo awarii czy problemów na trasie jest dużo wyższe. W przypadku wątpliwości zawsze należy też wezwać odpowiednie służby.

   Bezpieczeństwo – wiąże się ono po części także ze stanem technicznym, ale nie tylko. Równie ważna jest obecność pasów bezpieczeństwa czy aktywnych systemów wspomagających kierowcę.

   Komfort – obecnie jest on dużo wyższy niż kiedyś. Niezbędnym minimum jest sprawna klimatyzacja i ogrzewanie. W przypadku dłuższych podróży przydatna będzie też toaleta, odtwarzacz DVD, dostęp do internetu czy dodatkowe gniazdka elektryczne.

   Kierowca – koniecznie powinien być on trzeźwy oraz mieć wszelkie uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Gdzie wynająć dobry autokar w Warszawie?

Nie da się ukryć, że od wielu lat sytuacja na rynku usług autokarowych stale się poprawia. Z dróg znikają najstarsze pojazdy, właściciele coraz rzadziej oszczędzają też na naprawach czy obsłudze. Dobrym przykładem firmy, która szczególnie dba o jakość swojej oferty, jest chociażby przedsiębiorstwo Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe z Warszawy. Korzystając z jego usług można mieć pewność, że podstawiony pojazd będzie nowoczesny i w pełni sprawny, a kierowca doświadczony!