Każda para chciałaby, by jej ślub i wesele były doskonale przygotowane. Nie powinno więc dziwić, że organizacja tych uroczystości z reguły pochłania mnóstwo czasu oraz pieniędzy. Niestety w natłoku spraw do załatwienia, czasem zapominamy o kwestiach takich, jak zapewnienie transportu dla gości weselnych. Przeczytaj więc nasz tekst i dowiedz się, jak zrobić to szybko i dobrze!

Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar dla gości weselnych?

Jednym z najczęstszych błędów, które popełniamy podczas organizacji autokaru na wesele, jest pozostawienie tej kwestii na ostatni moment. Efektem tego jest brak możliwości porównania większej liczby ofert, negocjacji ceny czy też zwrócenia uwagi na warunki i stan pojazdu. Może to prowadzić do bardzo nieprzyjemnych sytuacji, w której np. nasi goście muszą przedwcześnie opuścić imprezę, lub też przeciwnie - gdy osoby starsze czy rodzice z dziećmi są zmuszeni długo czekać na transport. Prawdziwą katastrofą może być też awaria pojazdu w trasie, która sprawi, że uroczystości będą zapamiętane na długo - choć nie w taki sposób, w jaki by nam zależało. Dlatego też zawsze warto odpowiednio wcześnie zająć się organizacją transportu autokarowego i koniecznie zwrócić uwagę na cztery kwestie:

  • Warunki wykonania przewozu - chodzi tu głównie o termin wyjazdu i przyjazdu, przewidywany czas pokonania trasy oraz możliwości powrotu. Jeden kurs o 3 czy 4 w nocy to zdecydowanie zbyt mało!
  • Bezpieczeństwo - kluczowym elementem jest oczywiście sprawny autokar posiadający aktualne badania techniczne. Warto jednak też upewnić się, czy kierowca ma uprawnienia oraz nie będzie zmęczony podczas nocnych powrotów.
  • Komfort podróży - często jest bagatelizowany wedle zasady, że "te kilkanaście czy kilkadziesiąt minut to goście wytrzymają". Tymczasem szczególnie latem podróż autokarem bez klimatyzacji w garniturze będzie bardzo nieprzyjemna.
  • Elastyczność umowy - ślubu i wesela nie sposób z dnia na dzień przełożyć, czasem też zdarza się, że wystąpią sytuacje nieprzewidziane. Dlatego też zawsze warto zabezpieczyć się na wypadek awarii, przedłużenia uroczystości czy innych nagłych wydarzeń.
Wynajem autokaru na wesele

Jak duży powinien być autokar weselny?

Bardzo ważną kwestią, na którą zawsze musimy zwracać uwagę podczas wynajmowania autokaru, jest liczba miejsc. W teorii oczywiście sprawa jest banalna - skoro np.: 50 gości potrzebuje transportu, to należy wybrać pojazd przeznaczony dla tylu pasażerów. Praktyka pokazuje jednak, że niekoniecznie jest to takie proste. Przede wszystkim nigdy nie możemy zakładać, że podwiezienia będą wymagać tylko ci, którzy to zadeklarowali. Inny duży problem pojawia się, gdy grupa gości przekracza możliwości jakiegokolwiek autokaru. Wtedy niestety konieczne jest wynajęcie większej liczby pojazdów - gdyż nawet na krótkiej trasie konieczność wykonania dwóch kursów oznaczać będzie dużą stratę czasu. Nieco inaczej jest w przypadku powrotów, z których korzysta z reguły tylko część osób. Jednak także i w tej sytuacji, jeśli przewidujemy np. trzy godziny powrotów, liczba miejsc w każdym kursie powinna wynosić minimum połowę ogólnej liczby wracających gości. Na koniec trzeba też przypomnieć o przestrzeni bagażowej. Będzie ona miała szczególnie duże znaczenie w sytuacji, gdy goście będą nocować na miejscu.

Skąd wynająć autokar weselny?

Niezależnie od tego, czy szukamy firmy świadczącej przewozy autokarowe w Warszawie, czy innym miejscu Polski, zawsze powinniśmy postawić na pewne i sprawdzone podmioty - takie jak nasza firma autokarwarszawa.pl. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że całość usługi zostanie wykonana sprawnie i terminowo, aby nic nie zakłóciło przebiegu naszej uroczystości. Warto w tym miejscu też podkreślić, że bardzo przydatne okazuje się też doświadczenie podmiotu wynajmującego w realizacji tego typu zleceń. Pozwala to na zaproponowanie optymalnych rozwiązań, które mogą okazać się korzystne zarówno z punktu widzenia organizacji, jak i ponoszonych kosztów.

Ogólnie rzecz biorąc, wynajem autokaru dla gości weselnych niewiele różni się od organizacji pojazdu na zwykłą wycieczkę. Jak zwykle jednak w praktyce spore znaczenie odgrywają szczegóły. Kluczowe w tym przypadku jest dobre zaplanowanie transportów do i z uroczystości czy zadbanie o odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Dlatego też warto skorzystać z usług naszej firmy, oferującej wynajem wysokiej klasy autobusów.