Przewozy pracowników mogą mieć różny charakter – jazdy do pracy, na szkolenie czy też integrację. Co jasne, każdy chciałby, by transport odbywał się szybko, planowo i wiązał się z jak najmniejszymi kosztami. W tym tekście podpowiadamy, jak najlepiej podejść do tego zagadnienia.

Autokary do transportu pracowników – czy są warte zachodu?

Mimo że coraz więcej firm podchodzi poważnie do problemu dowozu swojego zespołu, to w dalszym ciągu nierzadkie są pytania o celowość takiego podejścia. Z reguły podkreśla się przy tym, że generuje to dodatkowe koszty i wymaga niemałego nakładu pracy. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagi na spore zalety takiego rozwiązania:

  • W przypadku podróży w delegacje koszt samodzielnego przejazdu pracowników często jest wyższy niż wynajęcia autokaru.
  • Podróż zbiorowa jest bezpieczniejsza i mniej obciążająca psychicznie dla uczestników.
  • Komfortowy autobus pozwala na redukcję zmęczenia i pozytywnie wpływa na produktywność.

W tym miejscu warto też dodać, że w dzisiejszych czasach, gdy liczba rąk do pracy jest ograniczona, zaoferowanie codziennych dowozów może zdecydowanie ułatwić rekrutację.

Jakie cechy powinien mieć dobry autokar pracowniczy?

Organizacja transportu autokarowego dla pracowników ma więc wiele zalet. Warto jednak podkreślić, że dla przewożonych osób ważny jest też stan pojazdu. I nie powinno to zresztą dziwić, gdyż każdy woli jeździć spokojnie i w komfortowych warunkach. Dlatego też należy zwracać uwagę na następujące kwestie:

  • Sprawność autokaru – ogranicza ona ryzyko awarii i przymusowego postoju oraz poprawia bezpieczeństwo.
  • Wygoda – czyli obecność klimatyzacji, toalety i ewentualny dostęp do rozrywek (internet, DVD itp).
  • Doświadczenie i umiejętności kierowcy – są kluczowe dla sprawnej i spokojnej jazdy.
Wynajem autokaru pracowniczego

Zakup czy wynajem autokaru pracowniczego – co się bardziej opłaca?

A czy lepiej kupić, czy wydzierżawić autobus? Odpowiedź na to pytanie zależy w zasadzie od typu i charakteru prowadzonej działalności. W przypadku okazjonalnych wyjazdów jedyną rozsądną opcją jest nawiązanie współpracy z firmą oferującą usługi autokarowe. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o regularne, codzienne kursowanie busów. W tym wypadku bardzo często koszt zlecenia organizacji przejazdów firmie zewnętrznej może okazać się niższy, niż pozyskanie pojazdów przez firmę. W kalkulacji trzeba bowiem liczyć nie tylko koszty zakupu i transportu, ale też serwisowania pojazdu, ubezpieczenia, napraw itd.

Profesjonalne przewozy autokarowe w Warszawie – czyli jak szukać firmy do współpracy?

Z całą pewnością wynajem autokaru pracowniczego będzie najlepszą opcją dla większości podmiotów. Aby jednak być w pełni zadowolonym ze współpracy, koniecznie trzeba podjąć kooperację z profesjonalnym partnerem – który dysponuje odpowiednią flotą pojazdów. W Warszawie możliwości takie daje firma Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!