Organizacja wycieczki szkolnej z pewnością nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć. Wymaga ona zapewnienia odpowiedniego noclegu, transportu i wyżywienia. Nie bez znaczenia jest zaplanowanie ciekawych atrakcji przy równoczesnym uwzględnieniu potrzeb dzieci oraz możliwości finansowych ich rodziców. Olbrzymią rolę odgrywa przy tym też bezpieczeństwo, gdyż to opiekunowie są odpowiedzialni za zdrowie i życie uczniów. Z pewnością więc jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie dobrej firmy wynajmującej autokary, która zapewni wysoki poziom usług za przystępną cenę. Jak ją znaleźć? Podpowiadamy!

5 rzeczy, o których trzeba pamiętać przed wynajęciem autokaru

Transport autokarem

Poszukiwania podmiotu świadczącego wysokiej jakości usługi autokarowe warto rozpocząć w internecie. W końcu dziś praktycznie każdy poważny przewoźnik posiada swoją stronę www. Na niej z kolei znajduje się wiele podstawowych informacji – dotyczących możliwości transportowych oraz doświadczenia danego przedsiębiorstwa. Co jednak jasne, dane te można wykorzystać jedynie podczas wstępnej selekcji. Ostateczny wybór powinien zostać dokonany dopiero po sprawdzeniu kilku kwestii.

  1. Uprawnienia – pierwsza i najważniejsza sprawa to, oczywiście, posiadanie przez daną firmę wykonującą przewozy autokarowe wszystkich niezbędnych dokumentów i zezwoleń. Każda rzetelna marka od ręki podeśle skany bądź umożliwi wgląd do oryginałów.

  2. Autokar – kluczową kwestią jest oczywiście sam pojazd, którym miałaby odbywać się wycieczka. Trzeba pamiętać, że dokładna liczba miejsc nie może przekraczać konkretnej, wyznaczonej pojemności.

  3. Kierowcy – zawsze dobrze jest się upewnić, czy posiadają oni konieczne uprawnienia, badania i stosowne doświadczenie.

  4. Wyposażenie pojazdu – jest ono ważne szczególnie w przypadku długich wycieczek. Podstawą jest oczywiście klimatyzacja, ale przydatne może być też WC czy też odtwarzacz DVD.

  5. Cena – ostatnią sprawą, na którą warto zwracać uwagę, jest oczywiście koszt wynajmu autokaru. Co jasne, niekoniecznie najdroższa opcja będzie zawsze najlepsza. Z pewnością jednak lepiej nie decydować się na podejrzanie tanich przewoźników – gdyż jakość usług takich podmiotów z reguły jest wątpliwa.

Wysokiej jakości usługi autokarowe w Warszawie – gdzie szukać?

Wycieczki

Ostateczny wybór konkretnej firmy zajmującej się wynajmem autokarów powinien się odbyć po porównaniu poszczególnych ofert. Na tym nie kończy się rola organizatora. Bardzo ważne jest też sprawdzenie poprawności realizacji zadania przez przewoźnika – szczególnie w chwili wyjazdu. Przede wszystkim zawsze należy poprosić Policję o sprawdzenie trzeźwości kierowców oraz stanu podstawionego autokaru. Dobrze też samemu upewnić się, czy jego wyposażenie i wielkość odpowiadają umowie. Oczywiście w przypadku pewnych i profesjonalnych firm, takich jak Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe z Warszawy, ryzyko problemów jest praktycznie zerowe. Posiadają one bowiem nowe i dobre wyposażone pojazdy oraz doświadczonych kierowców. Mimo to zawsze jednak warto dmuchać na zimne, szczególnie gdy chodzi o zdrowie i życie dzieci!