Organizację wyjazdu – na szkolenie, spotkanie firmowe czy imprezę integracyjną zaczyna się od rozwiązania problemu transportu autokarowego. Większość przedsiębiorstw nie posiada własnych autobusów, stąd też konieczny okazuje się wynajem odpowiedniego pojazdu. Szybkie i sprawne załatwienie tej sprawy wymaga jednak choć ogólnej znajomości tematu oraz świadomości własnych potrzeb. Dlatego też w tym tekście tłumaczymy, co trzeba wiedzieć w chwili wynajmowania autokaru.

Co powinieneś wiedzieć o firmie oferującej transport autokarowy?

Zabierając się za poszukiwanie przedsiębiorstwa transportowego, dobrze jest zacząć od przejrzenia choć kilku propozycji. W końcu pierwszy wynik wyszukiwania w Google nie zawsze musi należeć do firmy z realnie najlepszą ofertą. Podczas wstępnej selekcji warto przyjrzeć się stronie czy profilowi firmy, które czasem mogą powiedzieć zaskakująco dużo o profesjonalizmie danego przewoźnika. Szczególnie ważne mogą okazać się takie informacje, jak:

  • Skąd jest firma – jeśli organizujemy wyjazd z Warszawy, to wynajem autobusu z Gliwic niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem.
  • Jak duże autokary są w ofercie – wyjazd 60-osobowej grupy pojazdem na 55 miejsc będzie niemożliwy.
  • Jak wyposażone są autokary – zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i komfortu.
  • Czy firma posiada wszystkie niezbędne uprawnienia, czy ubezpieczenia – co jest bardzo ważne z punktu widzenia formalności i bezpieczeństwa.
  • Ile kosztować będzie przewóz autokarowy.

Oczywiście często nie wszystkie wyżej wymienione informacje będą dostępne na stronie, czasem pewne dane mogą być też przestarzałe. Dlatego też koniecznością jest kontakt osobisty z przedstawicielem danego podmiotu zajmującego się usługami autokarowymi.

Jakie wiadomości będą ważne dla firmy świadczącej usługi autokarowe?

Możemy być jednak pewni, że w chwili kontaktu z każdą profesjonalną firmą przewozową zostaniemy wypytani o pewne kwestie. Dlatego wskazane jest, by dobrze przygotować się do takiej rozmowy i spisać sobie wszystkie najważniejsze dane. Do podstawowych pytań należą:

  • Kto organizuje wyjazd i jaki jest jego charakter?
  • Ile osób udaje się na wyjazd?
  • Do jakiej lokalizacji chcemy dojechać?
  • Ile dni ma trwać wynajem autokaru?

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że odpowiedź na powyższe pytania jest naprawdę ważna z punktu widzenia wynajmującego. Pozwoli to bowiem na przygotowanie oferty maksymalnie dopasowanej do potrzeb.

Dobra firma wynajmująca autokary – dlaczego to takie ważne?

Jeśli wiemy, o co pytać w przypadku wynajęcia autokaru, to warto też podkreślić, dlaczego wiedza ta jest taka ważna. Często zapomina się, że dobrze zorganizowany wyjazd wymaga odpowiedniego kontaktu między zlecającym, a zleceniodawcą. Brak współdziałania, dokładnego określenia potrzeb i możliwości oraz dogadania szczegółów wynajmu jest główną przyczyną niedomówień i błędów. Jeśli zależy Ci, by organizowany wyjazd był w 100% udany, to z całą pewnością warto, byś zapoznał się z ofertą usług transportowych świadczonych przez firmę Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe z Warszawy. Wyróżniamy się bowiem ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w organizacji wycieczek oraz nowoczesną flotą autokarów – które spełnią oczekiwania każdego zamawiającego! Zapraszamy!