Mimo że wyjazdy zagraniczne są dzisiaj dużo prostsze, niż jeszcze dwie-trzy dekady temu, to w dalszym ciągu wymagają one specjalnego przygotowania. Dotyczy to także sytuacji, gdy za sam transport odpowiada wynajęta firma zewnętrzna. Na co wówczas trzeba zwrócić szczególnie uwagę?

Wyjazd wynajętym autokarem za granicę - czy się opłaca?

Pierwsze i najważniejsze pytanie, związane z organizacją wyjazdu zagranicznego, brzmi: "jaki środek transportu wybrać?". Możliwości jest w tym przypadku oczywiście kilka, a najczęściej wybierane opcje to autokar lub samolot. Co warte podkreślenia, oba te rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony. Podróż lotnicza jest oczywiście bardzo szybka i szczególnie polecana przy bardzo długich trasach. Z kolei autobus to opcja dużo tańsza i dająca sporo dodatkowych możliwości, szczególnie w przypadku wycieczek objazdowych. Wynajęty pojazd może bowiem dojechać praktycznie zawsze i wszędzie, podczas gdy w przypadku samolotu podróżni skazani są na uciążliwe oczekiwanie na lot i często problematyczne transfery z lotniska do miejsca docelowego. Dlatego też autokarowy transport międzynarodowy ma się doskonale i nic nie zapowiada, by jakakolwiek inna opcja miała wyprzeć go z rynku. Z pewnością więc warto z niego skorzystać, zapłacić dużo mniej - i zobaczyć więcej!

Autokar Warszawa - transport międzynarodowy

Na co zwracać uwagę podczas wynajmu autokaru?

Wybór autobusu jako środka transportu poza granicami Polski może być więc idealnym rozwiązaniem. Aby jednak w pełni wykorzystać zalety tej opcji, koniecznie trzeba dobrze przyjrzeć się firmie wynajmującej pojazd. Jakie kwestie koniecznie trzeba sprawdzić?

  • Dokumenty - organizując wyjazd zagraniczny, zawsze trzeba się upewnić, czy firma oferująca transport autokarowy posiada niezbędne pozwolenia oraz ubezpieczenie obejmujące tego typu usługi.
  • Kierowcy - co jasne, także oni muszą legitymować się odpowiednimi uprawnieniami. Co jednak nie mniej ważne, w przypadku długich przejazdów koniecznie musi być co najmniej dwóch prowadzących, którzy się zmieniają po określonym czasie pracy.
  • Stan techniczny autokaru - sprawdzić trzeba nie tylko dokumenty samego pojazdu, ale też jego faktyczny stan techniczny przed podróżą. Nie należy przy tym przywiązywać się do wyglądu zewnętrznego czy rocznika. Nierzadko starszy, lecz zadbany autobus może okazać się bezpieczniejszy, niż teoretycznie nowszy, którego właściciel oszczędza na serwisie.
  • Komfort podróży - w przypadku wyjazdu międzynarodowego olbrzymie znaczenie ma też wyposażenie wynajmowanego autokaru. Koniecznym minimum jest w tym przypadku klimatyzacja czy toaleta. Mile widziane są też z pewnością takie rozwiązania jak gniazdka elektryczne, odtwarzacz DVD itp.

Co jasne, wszystkie wyżej wymienione kwestie należy sprawdzić przed wyborem przewoźnika, a nie dopiero w chwili odjazdu. Pozwoli to bowiem na uniknięcie stresu, dodatkowych problemów i bardzo niebezpiecznych kompromisów - gdy podróżni chcą już jechać, a wynajmujący nie do końca wywiązuje się z umowy. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybranie sprawdzonej i doświadczonej w transporcie międzynarodowym firmy, takiej jak Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe z Warszawy. Korzystając z naszych usług, możesz być pewny, że dojedziesz na miejsce szybko i bez problemów!