Sprawna organizacja wyjazdów autokarowych nie jest sprawą prostą. Wymaga to bowiem zarówno wiedzy oraz doświadczenia, jak i dobrego przewoźnika. Co ciekawe, szczególnie dużą "złą sławą" owiane zostały wycieczki do stolicy, uznawane za szczególnie trudne do przygotowania. Czy jednak faktycznie jest się czym martwić?

Transport autokarowy - czy warto się na niego zdecydować?

Jak najłatwiej ominąć problemy związane z jazdą autobusem do Warszawy? Można wybrać pociąg lub samolot! W praktyce jednak zrezygnowanie z tej opcji nie jest tak oczywiste, z racji ich wielu zalet. Najważniejsze z nich to:

  • Możliwość organizacji wyjazdu i przyjazdu o dowolnej porze.
  • Brak przywiązania do linii kolejowych czy tras przelotu.
  • Dotarcie bezpośrednio do punktu docelowego.
  • Przyzwoita szybkość oraz brak konieczności oczekiwania na odprawę i transfer z dworca czy lotniska
  • Umiarkowana cena, dużo niższa niż w przypadku samolotu i z reguły porównywalna z pociągiem.

Mity na temat jazdy autokarem po Warszawie

Wyjazd do Warszawy wynajętym autokarem ma więc wiele plusów. Szczególnie że absolutnie nie trzeba się takiej podróży bać. Poniżej prezentujemy cztery popularne nieprawdy na temat podróży do tego miasta.

Autokar w Warszawie
  1. Sama podróż do Warszawy jest bardzo uciążliwa i niebezpieczna - przekonanie to narodziło się w latach dziewięćdziesiątych i mimo olbrzymich zmian ma się dobrze. Jednak nie da się ukryć, że obecnie sieć dróg ekspresowych i autostrad jest zdecydowanie bardziej rozwinięta, co poprawia bezpieczeństwo oraz szybkość jazdy.
  2. Po stolicy trudno się jeździ - wielopasmowe ulice, liczne ronda, estakady i wielopoziomowe skrzyżowania budzą lęk nawet u niektórych doświadczonych kierowców. Jednak w praktyce są one dużo łatwiejsze do płynnego pokonania niż klasyczne skrzyżowania i wąskie uliczki. Na pewno jednak wymaga to odrobiny przyzwyczajenia i odpowiedniej koncentracji na oznakowaniu.
  3. Łatwo się zgubić w Warszawie - bo w końcu jest ona bardzo dużym miastem. Jednak w praktyce z tego samego powodu oznakowanie ulic i kierunków jest w niej dużo lepsza niż w większości mniejszych miast i miasteczek. Co więcej, rozbudowana sieć dróg ułatwia zawrócenie czy pozwala na podjechanie w dane miejsce z innej strony.
  4. W Warszawie są olbrzymie korki - to oczywiście prawda, jednak obecnie trudno znaleźć miasto, w którym ruch w godzinach szczytu jest płynny - a w wielu z nich jest nawet gorzej. Dlatego też w miarę możliwości warto wybierać czas jazdy w taki sposób, by omijać poranny i popołudniowy szczyt komunikacyjny.

Na co zwrócić uwagę podczas planowania wyjazdu autokarowego do Warszawy

Podróż do największego miasta Polski wcale nie musi się wiązać z dodatkowymi problemami. Co jednak jasne, warto dobrze się do niej przygotować. Koniecznym środkiem będzie w takim przypadku dobra nawigacja, która w stolicy powinna sobie bardzo dobrze radzić. Warto też skorzystać z usług doświadczonego kierowcy, który będzie też znał lokalizację parkingów oraz ogólną topografię miasta. Dobrym rozwiązaniem jest też po prostu skorzystanie z usług profesjonalnej firmy transportowej, takiej jak Dariusz Wysocki Przewozy Autokarowe. Korzystając z jej pomocy, możesz mieć pewność, że wyjazd zakończy się pełnym sukcesem!